Zarządzanie bazą klientów

FirmONE w swojej ofercie posiada moduł, który pozwala na zarządzanie bazą klientów danego przedsiębiorstwa. Baza klientów jest niezbędna do wykonywania analizy potencjału klienta. Sporządzenie odpowiedniej bazy danych, która nie powiela kontaktów, daje rzetelny obraz relacji przedsiębiorstwa z klientami.

Zarządzanie bazą klientów firmy – czyli jak to się robi

Każde przedsiębiorstwo posiada swoja własną bazę klientów. Baza ta sukcesywnie powiększa się o nowych klientów, wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Zawierają one dane kontaktowe, informacje biznesowe oraz inne informacje, którymi trzeba w odpowiedni sposób zarządzać. Do zadań administratora baz danych należy przechowywanie powierzonych danych, uzupełnianie ich oraz chronienie je przed utratą lub trafieniem w niepowołane ręce. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych należy również do administratora. Na osobie zarządzającej spoczywa także obowiązek ochrony danych osobowych.


Co daje inteligentne zarządzanie bazą danych klientów

Pomoc w sporządzaniu analizy klientów to nie wszystko, co można osiągnąć za pomocą zastosowania tego rozwiązania. Moduł ten umożliwia także:

  • Selektywny dostęp do danych klienta;
  • Zapis danych na zewnętrznym nośniku;
  • Tworzenie podgrup klientów (np. grupy rabatowe, czarne listy, stali klienci itp.);
  • Zarządzanie danymi klientów;
  • Przyznawanie indywidualnych umów lub rabatów;
  • Określanie udziału klientów w programach partnerskich;
  • Wiele innych.

 


Bazy danych klientów są dopasowane do charakteru działalności przedsiębiorstwa.
Zarządzanie przedsiębiorstwem z wykorzystaniem dostępu do bazy klientów, daje bardzo duże możliwości. Łatwy dostęp do informacji o kliencie za pomocą podstawowej lub zaawansowanej wyszukiwarki pozwala na zaoszczędzenie czasu. Dane są chronione oraz zabezpieczone przed utratą specjalnym systemem a swoboda edytowania danych, jaką daje nam ten moduł znacznie ułatwia pracę. Już dziś zrób krok do przodu i unowocześnij działanie Twojej firmy.


Napisz do nas