Obieg faktur

Rotacja dokumentów w przedsiębiorstwie to codzienność. W ciągu dnia firmy wystawiają lub przyjmują tysiące faktur. Obieg tych dokumentów jest istotny dla właściwego funkcjonowania firmy, niemniej jednak wymaga stałej kontroli. Przy zaawansowanych technologiach, jakie stosuje FirmONE, system zarządzania dokumentacją może być jeszcze bardziej sprawny i prostszy.

Obieg faktur w firmie

Z pewnością w każdym przedsiębiorstwie chociaż raz doszło do sytuacji, gdzie jedna z faktur zgubiła się w stosie pozostałych dokumentów lub uległa zniszczeniu . Aby zabezpieczyć się przed takim ryzykiem oraz by dodatkowo zwiększyć efektywność procesów administracyjnych stworzyliśmy odpowiedni moduł, gdzie obieg faktur jest bezpieczny.


Na czym polega obieg faktur

Prowadzenie ewidencji dokumentów jeszcze nigdy nie było tak proste. Moduł ułatwia opisywanie faktur oraz zapewnia wygodniejsze generowanie faktur w formie plików. Wprowadzenie faktury do obiegu polega na zeskanowaniu dokumentu oraz uzupełnieniu o podstawowe informacje, takie jak data sprzedaży, tytuł, kwota czy wystawca.


Obieg faktur kosztowych

Wyszukiwanie faktur wybranego kontrahenta, czy kontrolowanie ilości wystawionych lub przyjętych  dokumentów dzięki zastosowaniu modułu jest bardzo szybka i prosta. Elektroniczny obieg faktu w firmie jest korzystny zwłaszcza w miejscach, w których dokonuje się kosztownych transakcji. Działanie modułu zmniejsza prawdopodobieństwo błędu lub wystąpienia pomyłki w realizacji zamówienia.

Każdy zarejestrowany dokument jest przekierowany do pracownika lub do grupy zatrudnionych osób, które są za niego odpowiedzialne. Obieg faktur kosztowych w firmie może zostać przeniesiony na inny poziom, dzięki możliwości ich monitorowania. Ta opcja umożliwia kontrolowanie etapów realizacji faktury oraz związane z nią płatności. W przypadku jakichkolwiek błędów, na przykład braku wpłaty należnej kwoty za wystawiony dokument, moduł umożliwia wysłanie ponaglenia w tej sprawie do konkretnych osób.

Działanie modułu sprawia, że realizowanie faktur jest dużo bardziej sprawne i szybsze. Zarządzanie obiegiem faktur jeszcze nigdy nie było tak innowacyjne i proste.

 

Napisz do nas